Лекар: Замърсяването на въздуха е причина за обостряния на ХОББ и астмата

Автор: Велизара Ангелова
Коментари (0)
19:30 / 23.03.2025
1232
Замърсяването на въздуха е причина за обостряния, както на бронхиалната астма, така и на хроничната обструктивна белодробна болест. Това каза д-р Димитър Манойлов, част от екипа на Клиниката по пневмология и фтизиатрия на Военномедицинска академия (ВМА) относно ролята на замърсения въздух за повишения брой случаи с бронхити, ХОББ и други заболявания на белите дробове.

"Имаме пациент с ХОББ, който работи като охрана на училище и опитвайки се да избегне множеството вируси, пренасяни от децата, беше сменил работното си място с такова в подземния паркинг на столичен мол. Беше ни споделил, че заради изгорелите газове от колите симптомите му са станали ежедневни и предпочита честите обостряния след настинка пред това да работи в среда със замърсен въздух", коментира още той, съобщиха от ВМА.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).