Маркетинг експерт за Вая: Скандалът е стара рецепта за набиране на бърза популярност, но нито един рекламодател не търси това

Автор: Вилислава Ветренска
Коментари (0)
11:55 / 05.03.2025
1645
Скандалът е стара рецепта за набиране на бърза популярност. Нито един рекламодател и нито един потенциален партньор обаче не търси партньорство със скандал. Това каза маркетинг експертът Владислав Георгиев в предаването "Утрото на фокус“ на Радио "Фокус“.

Повод за коментара му е видео, публикувано в профила на попфолк певица, на което се вижда, че шофира на магистрала с над 300 км/час. Оказа се, че видеото е свалено от друга платформа, а тя е искала да привлече внимание.

По думите на маркетинг експерта социалните платформи са силен трамплин за възмущението на хората.

"Този голям отклик се отчита като позитив, но всъщност не е така. Негативният имидж не носи никакви позитиви. Освен това го намирам за изключително безвкусно, аморално, асоциално поведение, защото България е на едно от челните места по жертви на пътя“, коментира той.

Владислав Георгиев сподели, че в практиката си е имал много случаи, в които се е стигало до разваляне на договор за техни клиенти заради скандално или аморално поведение.

Все по-голямата употреба на онлайн съдържание предполага насочване на рекламата в социалните мрежи.

"Причина е много бързата и лесна достъпност на социалните мрежи от бюджетно естество. Много компании могат и вътрешно да се справят с подобно съдържание“, обясни Георгиев.

Той отбеляза, че според статистиката България се нарежда на шесто място по употреба на ТикТок в света.

"Там е най-младата част от населението. Има адски много вюта, много коментари. ТикТок е и търсачка за младото поколение.“

Инстаграм е създаден като платформа за имиджово съдържание, докато ТикТок – само за видеосъдържание. "Това все още е платформата с най-лесна възможност за редактиране на това видеосъдържание. Инстаграм и Фейсбук усетиха нарастващото потребление на онлайн видеосъдържание и взеха съответните мерки, за да вкарат рийловете, лайфовете и всичко останало, за да отговорят на това търсене“, посочи маркетинг експертът.

По-възрастната аудитория предпочита Фейсбук. "Там се пише, там се чете, там се коментира, но като цяло е със затихваща функция“, допълни Владислав Георгиев.

Потребителите търсят все по-качествено съдържание.

Подкастите се развиват успоредно с аудиоконсумацията на текстово съдържание – слушането на книги.

"Неслучайно подкастите се развиват толкова добре – там няма медийно ограничение за време, има пълна свобода на засяганата тема. Подкастът е удобство, дълбочина и спокойствие, без притискане и конфронтация, която много често се наблюдава в медиите“, обясни медийният експерт.  

Медиите също търпя трансформация. ВВС например вече създава промота и отделно съдържание за ТикТок.

"Отново говорим за видео, пак е телевизия, просто си сменя формата. Вече се прави и за малък екран, не само за голям. Медиите трябва да се трансформират и адаптират на база на това къде е потребителят и начина, по който иска да трансформира това съдържание“, заяви Георгиев.

Виж коментарите (0)

Още по темата (711):
22.05.2025 Има жерва при катастрофата, блокирала движението в двете посоки на АМ
"Тракия"
22.05.2025 Катастрофа затвори АМ"Таркия" и в двете посоки! Не тръгвайте на път
21.05.2025 Обърнат автомобил на магистрала "Тракия", движението е затруднено!
20.05.2025 Експерт: На магистрали мантинелите трябва да бъдат от най-висок клас – двуредови и с колчета през два, а не през 4 м.
19.05.2025 Украинец предизвика меле на пътя Бургас – Варна
19.05.2025 Какво се случва, ако виновникът за катастрофата няма валидна застраховка "Гражданска отговорност"?
Още новини от Национални новини:
Диана Андреева-Попйорданова: Културата е приоритет и пиар на поли...
Кирил Топалов: Нестинарството не е нещо, в което да има някаква д...
Азис отговори на Даниел Митов: Тъжно. Ужасно
Радомир Чолаков: Референдумът на Радев беше опит за шум в 12 без ...
Киселова за искането на Радев към КС: Според мен ще бъде допуснат...
Ограничават движението по АМ "Хемус" в посока Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).