Мерки преди приемането на България в еврозоната: КЗК и КЗП се обединяват срещу спекулата с цените

Автор: Ваня Кузманова
Коментари (0)
13:22 / 29.05.2025
398
КЗК и КЗП се обединяват в защита на потребителите от спекула в цените заради предстоящото въвеждане на еврото. Това казаха на съвместен брифинг председателят на КЗК Росен Карадимов и председателят на КЗП Мария Филипова. 

"В това взаимодействие с регулаторите КЗК ще инициира много бързи анализи в невралгични сектори на икономиката – доставката на храни, горива, лекарства, електронни услуги, телекомуникации, финансова система. Ще започнат да бъдат извършвани проверки за забранени съгласувани практики, забранени споразумения, господстващо положение", посочи председателят на КЗК Росен Карадимов

По думите на председателя на КЗП Мария Филипова правата на хората ще бъдат защитени. "Не само чрез правомощията на КЗП, а и чрез проследяването и това да има един справедлив, открит и конкурентен пазар. Искам да кажа на хората, че всеки опитен икономически субект на територията ни, на родината, който се опита да осъществи спекулативно завишаване на цените, недобра търговска практика, автоматично ще бъде прекратена с тази принудителна административна мярка и нещо повече - не само ще бъде преустановена същата, но отделно от това ще задължат търговския субект да възстанови вредите, които е причинил на всеки един човек", допълни тя.

Двата регулатора ще излъчат и контактни групи, които да изработят промени в настоящото законодателство.

Виж коментарите (0)

Още по темата (901):
31.05.2025 Младите овцевъди: Истинската храна трябва да се върне на трапезата на
българина
31.05.2025 Ще можем ли да използваме стари подаръчни ваучери след въвеждане на еврото?
30.05.2025 Проф. Огнян Минчев: На българска територия са създадени сериозни мрежи на руско разузнавателно влияние
30.05.2025 Киселова отрече да има напрежение между нея и президента: В последните 2-3 месеца правителството прави немалко
30.05.2025 Президентът Петър Стоянов: Нашите страхове за бъдещето като цяло са оправдани, но не заради еврото
30.05.2025 Финансист: Ако една стока е била 10 лева, след приемането на еврото, цената ще бъде 5,11 евро. ДКСБТ ще дава брифинг всяка седмица за реалната пазарна картина
Още новини от Национални новини:
Илхан Кючюк: Доста митологизирана е тази история, че Ахмед Доган ...
Напусна ни един от златните танцьори на Ансамбъл "Пирин"
Зеленски покани Росен Желязков на срещата на върха в Украйна
Спряха сина на Джевдет Чакъров за разпит на турската граница?
Хората около Ахмед Доган ще правят "нов политически субект"
АПИ обезопаси 6 от 36 отсечки с концентрация на пътни инциденти


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).