Местим стрелките с един час напред

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (5)
16:39 / 26.03.2016
1582
Утре България ще премине към лятното часово време в 3.00 ч. сутринта. Тогава часовниците се преместват с един час напред. Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 4.00 ч. местно време на 30 октомври, когато часовниците се връщат с един час назад.

Според постановление на Министерски съвет от 1997 г. към лятно часово време се преминава в последната неделя от март в 03,00 часа.

Връщането към астрономическото време става в последната неделя на октомври в 04,00 часа местно време, когато стрелките се местят с един час назад.


Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).