Деница Сачева.
Така, ако от бранша искат да плащат по-малка данъчна ставка, то ще трябва да вдигнат минималната заплата в сектора от 610 на 800 лв. Идеята е изсветляване на бизнеса.
Мярката ще засегне 75 000 работници. Предложението на правителството е ДДС за бранша да падне от 20 на 9%, за да се справи с последствията от кризата.
"В момента около 27 000 – 28 000 от безработните са от сектор хотелиерство и ресторантьорство. Част от тях няма да могат да получат обезщетение, защото не са работили с трудови договори, не са им плащани осигуровки или имат различни форми на взимоотношение със своите работодателите", поясни министър Сачева.
По-ниското ДДС за ресторантите и заведенията ще бъде прието само при условие за по-високи минимални осигурителни доходи за работниците в сектора. Това каза за Нова телевизия социалният министър 
ЗАРЕЖДАНЕ...
Рашко Петров
на 16.05.2020 г.
Надявам се че новите мерки ще бъдат полезни нашия бранш да стане пак един от най титулованите както преди 30 години хората отивайки на работа да се чустват щастливи!
isabella
на 14.05.2020 г.
А почнаха с условията...
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.