Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Министър Шалапатова и БСК обсъдиха мерки за преодоляване на недостига от кадри
Автор: ИА Фокус 18:26 / 18.07.2023Коментари (0)1081
©
Усъвършенстването на трудовото законодателство, насърчаването на заетостта и предприемането на мерки за преодоляване на недостига от кадри бяха основните акценти по време на срещата на министъра на труда и социалната политика Иванка Шалапатова с председателя на Българската стопанска камара (БСК) Добри Митрев и ръководството на работодателската организация, съобщиха от Министерството. В разговора участваха заместник-министрите Гинка Машова, Николай Найденов, Мая Василева и Десислава Стоянова. Дискусията е част от поредицата срещи, които екипът на Министерството на труда и социалната политика (МТСП) инициира със социалните партньори.

Ръководствата на МТСП и БСК обсъдиха теми, свързани с трудовата миграция, повишаването на гъвкавостта на пазара на труда при запазване на сигурността на работещите, дуалното обучение и активното включване в заетост на хората с увреждания.

Акцент в разговора беше необходимостта от анализ на състоянието на пенсионната система и предприемането на мерки за нейното финансово стабилизиране. Министър Шалапатова запозна ръководството на БСК и с планирания цялостен преглед на системата за социално подпомагане, който трябва да очертае насоките за повишаване на ефикасността на подкрепата за хората от уязвимите групи.

Обсъдена беше и темата за надграждане на прогнозите на Министерството на труда и социалната политика на търсенето и предлагането на работна сила чрез изследване на потребностите на работодателите от персонал с определени умения и компетенции.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Отношенията София-Скопие
Конфликт Израел-Газа
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Никола Минчев е разследван за корупционния скандал с Huawei
Матури 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: