Мирослав Найденов спаси квотата за улов на калкан

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
12:52 / 18.12.2012
1284
Министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов спаси за трета поредна година квотата от 43.2 тона за улов на калкан за България. Европейската комисия настояваше за намалението й с 15% или изцяло забрана за улов на калкан в Черно море на територията на нашата страна.

След бурни дебати министър Найденов убеди своите колеги в Съвета на министрите, че България е взела необходимите мерки за ограничаване на незаконния улов, предаде Дарик.

"Ние се борим с незаконния улов с цел защита на популацията от калкан и доказахме на комисията, че сме въвели строги мерки", заяви Найденов. Той допълни, че запазването на квотата дава сигурност в кризата на хилядите рибари по българското Черноморие и на техните семейства.


Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
Медицинските специалисти в готовност на протестни действия заради...
Белобрадова за скандала в ЕП с Никола Минчев: Той няма никакви пр...
Желязков отива на аудиенция при папа Лъв XIV, ще се срещне и с Дж...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).