Николай Василев: Не смятам, че трябва да се готвим за бедност

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
08:49 / 23.03.2022
1456
Не смятам, че трябва да се готвим за бедност. Извън Русия и Украйна, които водят война, не се очертава рецесия в света или в Европа. Това коментира в студиото на Нова телевизия бившият министър на икономиката Николай Василев.

Той прогнозира, че икономическият растеж няма да бъде такъв, какъвто трябваше. Отчете, че инфлацията се бори най-добре именно с растеж. "Годината щеше да бъде добра за световната икономика. Сега ще бъде по-малко добра, но не бедност", добави Василев.  

Бившият министър на икономиката обаче коментира, че очаква положителен растеж. "България не е толкова засегната, колкото другите държави. Също така инвестициите и без това клоняха към нула през последните десет години. Сега съвсем ще ударят нулата с войната", подчерта той.

По думите му светът няма да спре, ако цените на петрола или друга суровина се вдигнат. И припомни по-скъпия петрол през 2007 г. на фона на по-ниските доходи тогава у нас,  в сравнение със сегашните.

"Петрол се произвежда на всички континенти. Той може да се пренася. Ситуацията с газа е малко по-лоша. Хубавото е, че сега идва летният сезон. Да се надяваме, че най-после ще построим интерконектора с Гърция, за да имаме алтернативни доставчици", заяви Василев.

Коментар той направи и за актуализациите на бюджета. "Актуализацията е въпрос не толкова на пари, а на манталитет. Това, което правим със зърното, което аз пак не харесвам, е актуализация за над милиард лева. Ние приехме най-щедрия бюджет в историята на държавата и пак не ни стигат парите", подчерта бившият министър.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4650):
04.05.2025 Вучич и Фицо "внезапно се разболяха" точно преди парада за 9 май в Москва
01.05.2025 Зорница Илиева за сделката между САЩ и Украйна: Вече няма безплатен обяд
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "победихме", Русия веднага може да спре огъня
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).