Обявиха най-чаканата новина за заплатите на учителите!

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (4)
13:01 / 16.09.2024
1709
Първият звънец удари в столичното 122 училище "Николай Лилиев“ просветният министър Галин Цоков. Той пожела на всички ученици в страната годината да бъде здрава, а за учителите обяви и добра новина – от планира се увеличаване на заплатите.

"Символиката на този празник е двузначна. Българинът се стреми към знанието, той се стреми към това неговите деца да бъдат по-образовани и по-добри, и по-подготвени за бъдещето“, каза министърът.

"Учителските заплати в първата рамка, която гледаме за 2025 година, е свързана с цифрата 125% от брутната средна заплата. Това да е и средната учителска заплата. Първоначалните изчисления показват, че се изискват около 450-500 млн. лв., което ще позволи учителските заплати да нараснат с 14,5%“, посочи Цоков, предаде NOVA. И допълни, че предстоят разговори с Министерството на финансите.

Виж коментарите (4)

Още по темата (751):
22.05.2025 Васил Велев: В тези сектори заплатите са между 1600 и 2000 лв. бруто. Катастрофата е необратима
22.05.2025 НАП изпрати писма до над 5 хил. дружества
21.05.2025 Медицинските специалисти в готовност на протестни действия заради ниски
заплати
21.05.2025 Кузман Илиев: Предстои актуализация на бюджета през есента
21.05.2025 Държавата плати над 3,6 млрд. лв. на земеделските производители
21.05.2025 Добра новина за някои пенсионери за важна промяна от 1 юни
Още новини от Национални новини:
Диана Андреева-Попйорданова: Културата е приоритет и пиар на поли...
Кирил Топалов: Нестинарството не е нещо, в което да има някаква д...
Азис отговори на Даниел Митов: Тъжно. Ужасно
Радомир Чолаков: Референдумът на Радев беше опит за шум в 12 без ...
Киселова за искането на Радев към КС: Според мен ще бъде допуснат...
Ограничават движението по АМ "Хемус" в посока Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).