Осъдиха двама бивши директори на БДЖ

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
16:37 / 14.02.2017
1051
4 години затвор постанови Софийският градски съд за бившия директор на БДЖ Олег Петков. Освен това той ще бъде лишен от право за срок от 5 години да заема длъжност, свързана с управление на държавно и общинско имущество.

Олег Петков беше обвинен в това, че за периода от 04.10.2006 г. до 11.02.2008 г., в качеството си на длъжностно лице - изпълнителен директор на БДЖ, умишлено е нанесъл вреди на дружеството в размер на 1 361 062 лв.

По същия обвинителен акт друг бивш изпълнителен директор на БДЖ - Христо Монов, получи условна присъда от 3 г. с 5-годишен изпитателен срок. Той също бе лишен от право 4 години да заема длъжност, свързана с управление на държавно и общинско имущество, съобщиха от прокуратурата.

Обвинението срещу Христо Монов, който беше изпълнителен директор на БДЖ след Петков, е за нанесени щети в размер на 201 111 лв. заради извършване на транспортни разходи за доставка на вагони по два договора за обществена поръчка.

Източник: Нова тв


Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Градушка колкото орех е ударила няколко български села!
Калин Вельов напуска поста си на заместник-министър на културата
Какво се търси най-много в "Как се пише"?
Първи коментар на прокуратурата след безпрецедентната присъда на ...
Лекар предупреди: Болниците натрупват дългове за милиони!
Непълнолетен, осъден за убийство: Съветвам момчетата да не правят...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).