От днес имитиращите млечни продукти ще бъдат продавани само на обозначени места в магазините

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (3)
08:54 / 14.01.2019
3007
От днес имитиращите млечни продукти в страната ще бъдат продавани само на обозначени места в магазините, при това опаковани в индивидуални опаковки. Неотговарящите на тези изисквания продукти трябва да се изтеглят от търговската мрежа, а за спазването на правилата ще следят проверяващи от БАБХ. Новите правила ще позволят на потребителите да се ориентират по-лесно в избора си на качествени продукти, съобщи в сутрешния блок на БНТ Симеон Присадашки, заместник-председател на Асоциацията на млекопреработвателите.

Най-важно според Димитър Димитров от МЗХГ е, че с новите правила се прецизират изискванията за етикетиране - с големи букви, ясно и точно, че продуктът е имитиращ. Ясно трябва да е посочена и заместващата съставка - растителна мазнина или протеин от немлечен продукт, както и неговото количество. Предварителното опаковане на такива продукти ще се извършва само от производителя, а предлагането ще е на отделен щанд. Отговорността досега беше размита, сега тя се вменява единствено на производителите, изтъкна Присадашки.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Законови промени предвиждат глоби за шофьорите дори и за една изп...
Тази сутрин живакът в термометрите падна до 1 градус. В Добрич ст...
Километрично задръстване от камиони на АМ "Тракия" в посока Пловд...
Томислав Дончев: България е в типичния капан на средните доходи
Росен Плевнелиев: Оставането на страната ни извън еврозоната озна...
На нова уникална находка се натъкнаха археолозите в Хераклея Синт...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).