Петър Тодоров: Петков никога не е имал претенции към моята работа

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:33 / 01.09.2023
927
"Петков никога не е имал претенции към моята работа, които да е изразявал пред мен или министър Рашков в онзи период", това заяви пред журналисти главният секретар на МВР в оставка Петър Тодоров.

"До искането да бъда отстранен се стигна след посещение на Кирил Петков в кабинета на вътрешния министър Калин Стоянов. Той допълни, че президентът вече е съгласувал оставката му и я е изпратил към Министерския съвет и за издаване на указ.", споделя още той.

На въпрос защо е станал неудобен, Тодоров каза: "Тъй като не се включвам в схемата, която произтича от записа. Там ясно е казано, че трябва да се смени главният секретар, ръководителите на служби и директорите – законно, незаконно".

"След като поставих условия на министър Стоянов, че бих работил в екип с него, при положение, че не бъда въвличан в политически чистки на ръководители и икономически схеми, той прие тези условия. Няколко дни след това нещо се промени. Преди това беше срещата му с този политически лидер", добави Тодоров.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Управител на месарница: Цената за половин или цяло агне е 30 лв. ...
Ако цените на агнешкото ни спират, то поне дроб сарма можем да сл...
Сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и МЕУ се сринаха
Правилата за пенсионното осигуряване и данък върху наследствата щ...
Шефката на КЗП: ВАС с поредно решение в защита на хората, ползващ...
Revolut с хубава новина за клиентите си, премахва такси, но срокъ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).