Понижават максималната скорост за движение по магистралите?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (19)
13:47 / 31.05.2014
1441
Две години след като максималната скорост за движение по магистралите бе вдигната на 140 километра в час, сега тя отново ще бъде понижена с 10 километра - на 130 километра в час. Причината е ръст на катастрофите поради висока скорост. Радарите дават 10 километра в час толеранс върху допустимата скорост от 140 километра.

Така без да са в нарушение, автомобилите могат да се движат със 150 километра в час по магистралите.

При такава скорост камионите, които пътуват с 80 километра в час, изглеждат като спряло препятствие на пътя. Статистиката показва, че това е причина за увеличаване на катастрофите.

"Изследваме в момента и ако наистина този анализ се окаже верен, че част от това, че имаме повече загинали и ранени по пътищата се дължи на това, че е увеличена максималната скорост по магистралите, ще предложим намаление на скоростта отново на 130 километра в час", заяви вътрешният министър Цветлин Йовчев.

Източник: btv


Виж коментарите (19)
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).