Посланичката на РМС благодари към българите

Автор: ИА Фокус
Коментари (1)
20:59 / 16.03.2025
1060
"Трагедията е огромна. Искам да изкажа голяма благодарност на България за помощта", заяви пред NOVA посланичката на Северна Македония у нас Агнеса Руси Поповска.

България изпрати военния самолет "Спартан" и шест линейки, с които у нас вече са превозени част от пострадалите. Пред посолството на Северна Македония у нас десетки отдадоха почит в памет на жертвите на пожара. Посланикът на Скопие у нас е в постоянен контакт с щаба в Северна Македония.

Още в първите часове на трагедията България обяви, че е готова да помогне на Северна Македония. В 14:25 шест реанимационни екипа на "Спешна помощ" в София с допълнителни бутилки кислород спешно заминаха към град Кочани. Три часа по-късно българската спешна помощ пристигна в Скопие. Помощ за Северна Македония от България тръгна и по въздух. По разпореждане на премиера Росен Желязков военният самолет "Спартан“ излетя за Скопие, за да транспортира тежко пострадали към болници у нас.

От Министерството на отбраната обявиха, че страната ни е готова да помогне с лечение на пострадалите в клиниките по изгаряния в "Пиргово", Многопрофилната болница за активно лечение във Варна, ВМА – Варна и болница "Св. Георги" в Пловдив. Здравното ни министерство също сформира щаб. От там съобщиха, че министър Силви Кирилов е в непрекъснат контакт със здравния министър на Република Северна Македония и е гарантирал готовността на държавата ни да окаже съдействие и подкрепа на съседите.

Виж коментарите (1)

Още по темата (151):
27.04.2025 Министър Кирилов се срещна с пациентите от Кочани
19.04.2025 Ученици от българско село събраха над 5000 лв. за пострадалите при пожара в Кочани, РС Македония 
18.04.2025 Двама остават в доста тежко състояние след ужаса в Кочани
17.04.2025 Папазов излиза от ареста – смениха мярката на седем заподозрени за пожара в Кочани
17.04.2025 Трагедията в Кочани: Броят на жертвите достигна 62
16.04.2025 Новият кмет на Кочани: Ситуацията е много тревожна, но ще работя за младите хора в града
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).