Пожарната започва проверки за безопасността в болниците

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:53 / 16.11.2020
1748
От днес започват проверки за безопасни условия в болниците. Това обяви директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. комисар Николай Николов, предаде Агенция "Фокус“.

Николов посочи, че инспекциите са в съответствие с получени указания от министър-председателя за новосъздадените отделения за лечение на коронавирус.

"От днес започнахме проверки и консултации с ръководителите на болнични заведения. Идеята е да осигурим достатъчно безопасни условия за пребиваване на пациентите и да предотвратим евентуален трагичен инцидент, какъвто имаше в Румъния“, каза главен комисар Николов.

"Указанията, които получават нашите органи по места, са да влязат във връзка с ръководителите на лечебни заведения, заедно да извършват проверки и да проведат консултации дали са създадени достатъчно безопасни условия за пребиваване на болните", добави Николов.

"С министър Ангелов уточнихме, че най-важно е да можем бързо и безопасно да евакуираме лежащо болните хора. Тежка задача, но не непостижима. На второ място - да проверим изградените инсталации: известителни, пожарогасителни, кислородни“, разясни още гл. комисар Николов.

По думите му от изключителна важност е да се провери дали персоналът в лечебните заведения е добре запознат с мерките за безопасност, така че да не допусне жертви и пострадали.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).