Предоставяме хуманитарна помощ на Босна и Херцеговина и Сърбия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:22 / 21.05.2014
1083
Правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на МВР за 2014 г. за предоставяне на безвъзмездна хуманитарна помощ на Сърбия и на Босна и Херцеговина. Общата сума е 132 100 лв., като 92 300 лв. са за Българския Червен кръст. Средствата се осигуряват за сметка на предвидените в централния бюджет за официална помощ за развитие.

Хуманитарната помощ за населението в пострадалите от пороите две държави ще бъде предоставена под формата на имущество - палатки, одеала, спално бельо, походни легла, ботуши, якета, минерална вода и др. Хуманитарната акция ще допринесе за по-бързото преодоляване на последиците от наводненията, засегнали райони в Югоизточна Европа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
Медицинските специалисти в готовност на протестни действия заради...
Белобрадова за скандала в ЕП с Никола Минчев: Той няма никакви пр...
Желязков отива на аудиенция при папа Лъв XIV, ще се срещне и с Дж...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).