Предупредиха ни: Това ще доведе до оскъпяване на цената на тока с до 20%, всички ще са засегнати!

Автор: Вилислава Ветренска
Коментари (2)
12:11 / 21.03.2024
3256
Либерализацията на пазара за домакинствата за цената на тока ще доведе до шоково поскъпване на цените за българите. За това предупредиха от БСП по-рано пред журналисти в парламента, предаде репортер на "Фокус". По думите на лидера на партията Корнелия Нинова това ще доведе до скок в цените с до 20%.

Затова от БСП ще внесат Закон за отлагане на либерализацията на пазара за домакинствата за цената на тока с 1 година и ще настояват да се разгледа по възможно най-бързия начин. 

Чрез този закон те целят вместо от 1 юли тази година, либералицацията на пазара да влезе от 1 юли 2025 г.

"Ние смятаме, че в момента това би било огромен риск за нарастване на неравенствата, за бедните хора, за работещите, за икономиката", посочи още лидерът на социалистите.

"Когато се представяха тези промени в Закона за енергетиката, ние от БСП бяхме категорично "против", защото това правителство е изцяло некомпетентно да направи подобна реформа, и хаосът в момента е пълен, благодарение на това правителство, и ние отказваме хората да страдат заради тази некомпетентност", отбеляза депутатът Драгомир Стойнев.

Той добави, че самите електроразпределителни дружества заявяват, че нямат достатъчно свеж ресурс, който да вложат, така че да не се увеличи цената на домакинствата.

"Фондът "Сигурност на електроенергийната система" за съжаление е изпразнен от некомпетентното управление, защото голяма част от парите отидоха да покриват дефицита на министъра на финансите. Следователно хората, обикновените граждани, трябва да заплатят това увеличение на цените, защото няма кой да ги поеме, и да компенсират тази некадърност на управляващите", каза още Стойнев.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (2)

Още по темата (223):
29.04.2025 Предложение: Министерството на енергетиката, а не КЕВР, да определя цените на тока за бита
22.04.2025 Енергиен експерт предупреди: Цените на тока няма да паднат скоро, 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй" няма да решат проблема
08.04.2025 Обрат: Асен Василев няма да връща 1 млрд. лева във Фонд енергийна сигурност
05.04.2025 След по-малко от месец ще бъдат разгледани възможностите за подобряване позициите на страните по газовото споразумение с "Боташ"
04.04.2025 България подписа Меморандум с три ключови страни в енергийната област
03.04.2025 Борислав Цеков: Договорът с "Боташ" е най-арогантният, най-мащабният и безцеремонен грабеж, извършван от властимащите в България. Корупционен вулкан!
Още новини от Национални новини:
Празник е! Ето кой има имен ден
Можеш ли да откажеш да покажеш лична карта на полицай?
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).