Премиерът: Свърши времето на грешните решения, касаещи националния интерес!

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (6)
16:03 / 31.01.2022
965
Уволнението на съществуващото управлнение на "Булгаргаз" стана, защото вярваме, че хората там не са си изпълнили задачата правилно. Това заяви премиерът Кирил Петков след заседанието на Министерски съвет, предаде репортер на Sofia24.bg

"Водим разследване и сме сигурни, че част от взетите от тях решения са резултат на високите цени на газа. Надявам се службите да ни дадат ясно разяснение и да повдигнат обвинения", каза още той.

И добави: "Ние не можехме да чакаме нито ден, след като видяхме тези факти. Затова и уволнението им бе в петък. Следващите дни ще видите допълнителни разяснения по темата".

"Ако някой мисли, че оттук нататък може да взима грешни решения откъм националния интерес, това време свърши. Колкото и студиа да бъдат обикаляни, фактите говорят, че е избран скъпият доставчик вместо да се избере по-евтиният", заяви категорично Петков.

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).