Проф. Рачев със стряскаща прогноза

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:40 / 25.10.2024
1610
"Днес прибавяме 1-2 градуса и в минималните, и в максималните температури. Така ще е чак до сряда. Тогава се очаква малко понижение“, каза той.

В изборния ден в неделя времето ще бъде хубаво. В цяла Европа ще бъде топло, а Балканите остават едно от най-топлите места.

По думите на проф. Георги Рачев месецът ще си отиде с около градус и половина по-топъл от нормалното.

"Това е поредният топъл месец, което затвърждава убеждението, че тази година ще бъде най-топлата, откакто се водят метеорологични наблюдения. Сушата се задълбочава“, допълни той.

"Валежите не са в норма. Варна и София "връзват гащите“ с месечната норма, но в останалата част положението е много тежко. Двата язовира "Ясна поляна“ и "Камчия“ има вода за около пет месеца напред, преди да станат една локва“, предупреди климатологът.

Той допълни, че до 3 ноември има възможност атмосферната циркулация да се смени.

Големите валежи остават в Италия и Испания.

Проф. Рачев напомни, че е време да се помисли за зимните гуми.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Министерството на туризма поема управлението на плаж "Болата"
Радев за 1 май: Трудът не бива да е сведен до средство за оцелява...
Предлагат валутният курс на лева да бъде фиксиран към долара вмес...
Близо 900 лв. за репатрак след катастрофа на АМ "Тракия", от КЗП ...
149 години от Априлското въстание
Слънце до обяд, но дъжд с гръмотевици - следобед


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).