Проф. Румен Гечев: Големите батковци от НАТО да не ни намесват в чужди игри

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
19:50 / 29.06.2023
945
Въпросът за имунитетите е въпрос за съдебната реформа. Ако някой не иска да си даде имунитета, да не даде ДНК анализи. В една законова държава БСП иска да се изпълни Конституцията, парламентът да реши дали ще даде имунитета на Бойко Борисов, но от неговата партия, от ПП-ДБ, и от ДПС не позволяват точката да влезе в дневния ред. Това заяви проф. Румен Гечев от БСП в ефира на bTV.

По повод конфликта в Украйна, той е категоричен: "Позицията на БСП е много ясна. Правилно премиерът Денков каза, че трябва да повишаваме капацитета на армията ти. Откакто влязохме в НАТО, армията ни се срива. Няма нова техника, няма ракетни системи, само разрушаване. Беше казано, че трябва да изпълняваме задълженията си – съгласен съм, но България няма задължения да участва във военни действия в държави извън НАТО. Никой не е нападнал страна членка.“

"Ще получим помощ, като ще летят турски и гръцки изтребители над НАТО. Взеха парите на народа, платихме два милиарда и половина, сега ще летят чужди самолети. Да, от НАТО са, а утре ще дойдат и танкове. Ние сме на фронтовата линия. САЩ и партньорите ни от НАТО нападат суверенни държави без чувство за отговорност и срам. Не значи това, че е оправдание за Украйна. Зеленски изпълни ли Минското споразумение? Не. Избити бяха 14 хиляди етнически руснаци, как Русия да не реагира“, допълни той.

По думите му Столтенберг, извън договорите на НАТО, въвлича членките в конфликта: "Това, че Украйна не е ядрена държава, не значи, че трябва да избива малцинства в държавата си. БСП не застава на ничия страна. Казваме, че в интерес на България е да не ни намесват големите батковци от НАТО в чужди игри.“

"Защо са празни плажовете ни? Дали няма проблем с конфликта в Украйна? Европа се лиши от евтини енергийни ресурси. Ясно ли е, че се намираме в икономическа рецесия втори месец? Столтенберг хубаво говори, но понеже сме малка страна, потъваме с батковците Германия, Франция и Италия. Черноморието ни се обезлюдява, докато Столтенберг разтяга локуми. Така е, като наливат оръжия и увеличават братоубийствената война“, каза още Гечев.

На въпрос защо БСП ще гласува против бюджета на министър Асен Василев и ще предложи свой алтернативен такъв, той обясни: "Това е задължение на опозицията. Не сме съгласни с философията на този бюджет. Сегашните управляващи казаха, че цената им е нисък бюджетен дефицит от 3%. Никъде по класа не се класират държавите по бюджетния дефицит – редица бедни държави живеят по-бедно от нас. Въпросът е дали се защитават социалните интереси. Съкращават капиталовите разходи ,не правят нищо за българската наука, не се прави достатъчно за работещите млади семейства. Какво ни интересува дали ще има 1% дефицит, ако по тези данни изоставаме от Румъния.“

Виж коментарите (0)

Още по темата (102):
13.03.2025 Обсъждат правилата за пряк избор на членове на ВСС
04.02.2025 Радев: Апелирам институциите да предприемат действия срещу политическото и олигархично влияние върху съдебната власт
09.01.2025 Атанаска Дишева за порочните практики на влияние върху магистрати
02.08.2024 Сегашният ВСС не може да избира главен прокурор и шеф на ВАС, предвижда законопроект на ПП-ДБ
27.07.2024 Адв. Емил Георгиев: Президентските правомощия и съдебната реформа бяха опраскани
27.07.2024 Антон Кутев за решението на КС: ЕК ни похвали за съдебната реформа, която те отмениха
Още новини от Национални новини:
Revolut с хубава новина за клиентите си, премахва такси, но срокъ...
Тримата българи, обвинени в шпионаж в полза на Русия, са присъств...
Vivacom обяви как ще компенсира клиентите си, които останаха извъ...
Кредитен анализатор: Сега банките заделят 12% от привлечените сре...
Политолог намекна за възобновяване на конфликта между Румен Радев...
Слави Ангелов: Директорът на МВР-Хасково се самозастреля кариерно...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).