Проверките по плажовете започват от днес

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:15 / 04.06.2018
2690
По отношение на плажовете и на контрола, мога да заявя, че нашите проверки в нашите компетенции, стартират буквално от утре, за да се уверим, че концесионерите и наемателите на морските плажове спазват изискванията на закона и могат да гарантиран безопасността на туристите. Това каза пред журналисти вчера в Созопол министърът на туризма Николина Ангелкова по време на откриването на летния туристически сезон, предаде Агенция "Фокус“.

"Стриктно ще следим дали има необходимия брой спасители на плажа, осигуреното медицинско обслужване, дали разрешените проценти за търговска дейност са спазени и отговарят на одобрената от мен схема“, заяви Ангелкова.

Тя уточни, че очаква един много силен летен туристически сезон. "Нашите прогнози към момента са, че се движим към ръст от около 5%. Това със сигурност ще постави България на едно изключително добро и устойчиво място в сектора. Много е важно, когато се правят каквито и да било промени, те да бъдат максимално широко обсъдени, за да може да има предвидимост. Важно е за туроператорите и избора на всеки един турист, е да има предвидимост, когато планира своята почивка какво ще очаква от дадената дестинация. За първите три месеца на годината, независимо, че сме на Черноморието, имаме ръстове в област Бургас“, допълни тя и уточни, че повече от 77 000 нощувки са реализирани, което е 24% ръст.

"Това показва, че усилията, които стартираха от миналата година на местните власти за създаване на регионален фонд към летището в Бургас и Варна за стимулиране на нискотарифните авиокомпании дава резултат. Стартира от следващата година и втората по големина нискотарифна авиокомпания от Великобритания. Заедно с компаниите, с които се водят разговори, смятам, че ще успеем да превърнем страната в целогодишна туристическа дестинация“, каза още Николина Ангелкова. 

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).