Палежът се случва в късните часове на 19 февруари 2019. Чист късмет е, че бомбата не достига терасата на къщата, обитавана от доскорошната любов на 34-годипния мъж от Средец. Мощното взривно устройство се удря в парапет и се взривява в двора, където се образува ямка с размер около 30 см.
Чинев разказа, че А.К. е бил афектиран от обтегнатите от дълго време отношения с бившата му приятелка. Двамата имали малко дете, което той не признавал. Бащинството било установено по съдебен ред, била е присъдена и издръжка, която първоначално отказвал да изплаща.
В дома на извършителя в Дъскотна е открита ръчна бойна граната, тротилова пресовка, капсулдетонатор, запалка за ръчна граната и голямо количество бойни патрони 22 калибър и др., разкри Сотиров.