Разшириха периметъра на бедственото положение в Хасковско! Важи на целите територии на три големи общини

Автор: Петър Дучев
Коментари (0)
11:57 / 15.07.2024
2017
Разшириха обхватана бедственото положение в Хасковско. То вече е в сила на целите територии на общините Свиленград, Ивайловград и Тополовград, съобщават от Областната администрация.

Ето и заповедта на губернатора на Хасково:

Обявеното бедствено положение в област Хасково с моя заповед № ОМП-2-7/12.07.2024 г., допълнена с моя заповед № ОМП-2-8/13.07.2024 г., многократно променяше своя териториален обхват. Към 15.07.2024 г. пожарите бушуващи в засегнатите общини обхванаха почти цялата им територия и продължават да се разрастват.

На основание чл. 32, ал. 1 от Закона за администрацията, във връзка с чл. 48, ал. 1, чл. 50 и чл. 51 от Закона за защита при бедствия.

РАЗШИРЯВАМ ТЕРИТОРИАЛНИЯ ОБХВАТ НА ОБЯВЕНОТО С МОЯ ЗАПОВЕД № ОМП-2-7/12.07.2024 г. БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ В ОБЛАСТ ХАСКОВО, КАТО ВКЛЮЧВАМ ЦЯЛАТА ТЕРИТОРИЯ НА ОБЩИНИТЕ СВИЛЕНГРАД, ИВАЙЛОВГРАД  И ТОПОЛОВГРАД

В тази връзка

НАРЕЖДАМ:

1. Да продължи изпълнението на всички мерки за ограничаване и ликвидиране на пожара със силите на РД “Пожарна безопасност и защита на населението" - Хасково и доброволните формирования към общините. При необходимост поетапно да се привличат допълнително сили от състава на единната спасителна система, както и верижна техника, собственост на търговски дружества, с която да се правят просеки и милиризованите ивици. Общото ръководство на гасенето на пожара да се осъществява от директора на РД ПБЗН - Хасково.

2. След овладяване и ликвидиране на пожарите РД ПБЗН, кметовете на засегнатите общини и ОД "Земеделие“ Хасково да оценят щетите от тях и предоставят информация в Областна администрация Хасково.

Копие от настоящата заповед да се изпрати незабавно на Министъра на вътрешните работи чрез Оперативен център на РД "Пожарна безопасност и защита на населението“ – Хасково, както и да се сведе до знанието на кметовете на засегнатите общини, директорите на РД “Пожарна безопасност и защита на населението", ОД МВР и ОД "Земеделие“ Хасково.

Заповедта да се обяви на интернет страницата на Областна администрация - Хасково и се разгласи чрез средствата за масова информация.

МЕХМЕД АТАМАН

Областен управител на област Хасково

Виж коментарите (0)

Още по темата (426):
19.04.2025 Един от "Достойните българи" – Светльо от Свиленград, който пострада при гасенето на пожари
11.01.2025 Пожар пламна пред хотел "Хилтън" в София 
09.01.2025 Пожар във Варна! На място има 6 пожарни!
30.12.2024 Ясен Цветков: България е на първо място по унищожени от пожарите площи
26.12.2024 Пожарът във Варна е потушен
26.12.2024 Огромен пожар гори във Варна!
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Професор от БАН за предоставянето на водни ресурси на Гърция: Хуб...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).