Румен Радев: България е готова да подкрепи и настани евакуираните от Украйна българи

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
17:21 / 24.02.2022
2288
България е готова да окаже своевременна подкрепа за транспорта и настаняването у нас на наши сънародници, които се евакуират от Украйна, независимо дали имат българско гражданство. Това заяви президентът Румен Радев в телефонен разговор с Антон Киссе, депутат във Върховната Рада и председател на Асоциацията на българите в Украйна.

В разговора участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Антон Киссе информира държавния глава и вицепрезидента за ситуацията в Украйна и за обстановката в регионите, в които живеят представителите на българската общност.

На този етап, по думите му, няма опасност за нашите сънародници и се създава организация, която да подкрепи евакуацията на хората, които имат желание да напуснат страната.

Виж коментарите (1)

Още по темата (4674):
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
19.05.2025 Разговорът между Тръмп и Путин все още продължава
19.05.2025 Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Още новини от Национални новини:
Депутатите в парламента ще обсъждат безопасността по пътищата и р...
МО: Без паника, ако видите военна техника по пътищата!
Асен Василев за еврозоната: Тези, които плашат население, имат за...
АПИ съобщи добрата новина за шофьорите по АМ "Тракия"
Запечатаха партийната централа на ДПС на Ахмед Доган, депутатите ...
Проф. Григор Димитров: Здравната система е небалансирана, работи ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).