Сарафов предложи нов заместник-главен прокурор

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:17 / 25.04.2025
901
Съдията от Софийския апелативен съд Магдалена Лазарова е предложена за заместник главен прокурор, установи проверка на "Лекс“.

Предложението е на и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов и ще бъде обсъдено на заседанието на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет в сряда. То идва само дни, след като ПК на ВСС освободи по нейна молба Елена Каракашева като заместник на Сарафов.

Магдалена Лазарова е завършила "Право“ в Югозападния университет "Неофит Рилски“.

Започва работа в съдебната система през 1998 г. като младши прокурор в РП-Благоевград, след това е редови обвинител там.

В периода 2003-2011 г. е прокурор в окръжната прокуратура в Благоевград, а от 2011 г. е обвинител в Софийската апелативна прокуратура, където е била и заместник на административния ръководител.

През 2012 г. е избрана за член на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание.

След края на мандата си през 2017 г. е назначена за съдия в Апелативния специализиран наказателен съд, а след неговото закриване е съдия в АС-София.

С Магдалена Лазарова заместниците на и.ф. главния прокурор ще станат отново двама – другият е Ваня Стефанова.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
Предстои голяма промяна при сделките с имоти
Над 340 000 пенсионери в България продължават да работят на трудо...
Иван Сотиров: Кризата в Столична община и държавата може да се ре...
Пореден случай на агресия в благоевградско училище! Двама мъже би...
Министърът на отбраната за скандала с F-16: Всичко започна от Рум...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).