Скандално решение за разследващия полицай от Пловдив, задигнал хиляди левове

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
20:54 / 05.06.2023
1491
Разследващият полицай от Пловдив, присвоил хиляди левове, е освободен от ареста срещу парична гаранция в размер на 5000 лева, съобщиха  от прокуратурата. 

Припомняме, че служителят на реда откраднал сумата от 26 000 лева. Парите били иззети като веществени доказателства по досъдебно производство, по което той водел разследването. Впоследствие наблюдаващият прокурор от Районната прокуратура с постановление разпоредил връщането на парите на правоимащите лица.

Служителят на реда не върнал сумата и давал уклончиви отговори защо не е изпълнил разпореждането на наблюдаващия прокурор. На 22 май 2023 г.. е напуснал системата на МВР по негово искане. В хода на извършена проверка по случая бил призован в сектор "Икономическа полиция“ да даде обяснения за липсата на парите.

Вместо това той се опитал да напусне страната в посока към Нидерландия, като е бил установен на летището в София и задържан.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Киселова от Пещера: Само единни можем да съхраним и предадем след...
Заловиха тираджия, за когото се предполага, че е убил човек в Про...
Ген. Константин Попов за отбраната на континента: Европа закъсняв...
Въвеждат ограничения за движение и обходни маршрути за камиони и ...
Адвокатът на Иван: Разплака се, иска да види майка си
Разследване тече и в дарк нет заради убийството на Магдалена


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).