Тома Биков: Нужно е да знаем дали Nexo има връзка с политическия живот у нас

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:24 / 14.01.2023
1028
Мандат на "Демократична България" е реалистичният вариант, чрез който би могло да се осъществи правителство в 48-ото Народно събрание. Това заяви Тома Биков от ГЕРБ.

"Третият мандат винаги е по-труден от първия. Очакваме конструкция, по-различна от отхвърлените вече. Реалистичният вариант, чрез който би могло да се осъществи правителство е "Демократична България". Не виждам реалистична възможност за мандат на БСП по най-различни причини, не защото са БСП. С тях имаме диаметрално противоположни позиции по най-важните теми, за разлика от "Демократична България", ДПС, "Български възход". С БСП и донякъде с "Продължаваме промяната" имаме сериозни разминавания по отношение на модернизацията на Българската армия, например. Ако имаме амбицията не просто да се състави кабинет, а да се допринесе за развитието на страната - това е възможността", каза Биков.

От ГЕРБ очакват, ако мандатът отиде при "Демократична България", те да дадат конкретно предложение в цялост- с приоритети и структура.

Тома Биков коментира пред БНТ и разследването на криптобанката Nexo. Той призова да се намери отговора на въпроса дали дружеството е имало отношения с политическия живот у нас.

Депутатът изтъкна, че при обсъжданията за нов гуверньор на БНБ и съревнованието между кандидатите на "Продължаваме промяната" и "Има такъв народ", в програмата на Андрей Гюров от ПП е било заложено отварянето на банковата система към иновативните платежни средства и го призова да отговори дали това има общо с криптобанката.

"Понякога човек за секунди от въпрос се превръща в отговор и започват да излизат различни намеци. И това за БНБ - аз си спомних за ожесточената битка между Гюров и Каримански, която и мен ме озадачаваше и беше в основата на развалянето на отношенията в коалицията.

Не може да прави връзки с това и Nexo, може само да спекулира. Вчера гледах изслушването на Гюров в комисията, в което той каза, че третият му приоритет е да отвори банковата система към тези иновативни документи. Дали е имал предвид тази компания или нещо друго е въпрос, на който той трябва да отговори. И аз им се чудих защо толкова много спорят - те поставиха на карта отношенията в самото правителство. Нищо не казвам - давам го като пример, защото всеки нещо се присеща. Дали е било така или не - не знам.

Това, което е важно, е да се стигне до това, което засяга България - доколко тази компания е имала отношения с българската политика по един или друг начин. Дай, Боже да не е имала! Аз не казвам, че е имала, но със сигурност трябва да си зададем този въпрос", посочи той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (19):
21.01.2024 Компанията за дигитални финанси NEXO заведе иск срещу България
22.12.2023 Беше прекратено разследването по делото "NEXO"
07.04.2023 Изплуваха още разкрития покрай криптопирамидата "NEXO" и пристигането на Тренчев и Кънчев в Белград
07.04.2023 Гешев: Днес в Белград са кацнали обвиняемите по делото "NEXO"
23.01.2023 Съоснователят на Nexo: Ще предявим иск за 1 млрд. долара
20.01.2023 Андрей Новаков: Надявам се на бърза реакция от ЕП и повече ангажираност към казуса "Нексо"
Още новини от Национални новини:
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...
Община Поморие: Няма нефтени разливи по плажовете
Експерт: Борисов не се постара Мария Габриел да стане зам.-предсе...
Александър Йорданов: Всеки българин има дълг към Македония
Ивайло Калфин: За 25 години българският лев е бил независим - тов...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).