В близките дни започва делото срещу моряците от кораба "Ина"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:29 / 25.11.2012
1067
Делото срещу моряците от кораба "Ина" ще бъде гледано следващата седмица от гръцкия съд в Нафплио. Екипажът, в който има шестима българи, е обвинен в организирана контрабанда на цигари, предаде Дарик.

През лятото на 2011 г. на борда на плавателния съд, регистриран под флага на Коморските острови, бяха открити 3000 мастербокса на стойност 5 млн. евро. Петима от моряците бяха задържани за пет месеца, а в затвора продължават да са капитанът на кораба - украинецът Валентин Вертояков, и помощникът му Недялко Петров.

Нямаме никаква вина, заявиха преди заминаването си за южната ни съседка главният механик Николай Туртов и мотористът Стоян Паунов. Те заедно с колегите си неколкократно настояваха собственикът на кораба Георги Мишков да поеме отговорност за случая. Моряците и техните близки организираха протести срещу Мишков, настоявайки да им изплати общо 130 000 долара от натрупани трудови възнаграждения.

Българите могат да получат между 10 и 15 години затвор, ако бъдат признати за виновни. Процесът срещу тях започва на 29 ноември.


Виж коментарите (0)

Още по темата (18):
14.11.2013 Гърците осъдиха на 10 г. затвор собственика на кораба "Ина"
30.11.2012 Гръцкият съд оневини 4-ма моряци от кораба "Ина"
03.08.2012 Един от собствениците на "Ина": Знам, че моряците са невинни
22.07.2012 Втори протест на моряците от "Ина"
21.07.2012 Втори протест на моряците от "Ина"
21.06.2012 Моряците от "Ина" протестираха, поискаха си заплатите
Още новини от Национални новини:
Адвокат: Работници от сивата икономика все още не осъзнават, че г...
Венци Иванова: За един професионален готвач ястията са като негов...
Верижна катастрофа на Е-79 край Кресна
Над 700 военнослужещи се включиха в парада за Деня на храбростта,...
Слагат край на измамите с превъртян километраж
Сапьори и роботи обезвреждат невзривени боеприпаси


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).