Варна трета по брой на тежки катастрофи

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:04 / 07.11.2018
3613
Варна е сред градовете с най-много тежки катастрофи, сочи статистика на МВР, установи проверка на Varna24.bg.

Данните, разпространени от вътрешното министерство, са за броя на тежките катастрофи и загиналите за времето от 1 януари до 31 октомври 2018 година. Като цяло за 10 месеца в страната са настъпили общо 5668 пътнотранспортни произшествия с 503 загинали и 7198 ранени. 

Разпределенията по областни дирекции безмилостно отрежда първото място на Пловдив и региона. Най-много тежки катастрофи от началото на годината до края на октомври са станали в областите: Пловдив - 785; 684 – СДВР и 603 - Варна. Най-малко пък са катастрофите в Перник - 47, Търговище - 48 и Ямбол - 48.

Пловдив и областта оглавяват класацията и по показател "Най-голям брой на загинали в катастрофи" с 63, следван е от СДВР с 40 плюс София област с 39 загинали и Варненско с 39 загинали. На дъното на таблицата по този показател са Смолян и Кюстендил с по четирима загинали, Габрово и Кърджали с по петима загинали и Монтана и Разград със седем загинали.

Като основни причини МВР сочат неправилни маневри, несъобразена и превишена скорост, навлизане в лентата за насрещно движение и неправилно изпреварване.

Виж коментарите (0)

Още по темата (13):
06.06.2024 Гражданин сравни градския транспорт в Пловдив и Варна
16.10.2021 Кобрата се хвана за главата заради светофарите в Пловдив: Много държат, що така?
29.09.2021 850 000 лева трябва да плати Община Пловдив заради провала с Транспортния проект
10.03.2020 Кондукторка се изгаври с бременна в 9-ия месец жена в Пловдив!
30.01.2020 Екстравагантна кондукторка стана хит в градския транспорт
03.04.2018 Ученичката, която запя в автобус: Насълзявам се, когато чуя народна
песен!
Още новини от Национални новини:
Симеон Дянков: Според хората информационната кампания за еврото т...
Учител за 24 май: Езикът е оръжие, което преобръща света
Киселова: На най-светлия български празник нека с гордост и почит...
Важно: При покупка на билети за събития от онлайн платформи следе...
Делян Пеевски: Със силата на словото започва всяко ново начало!
Премиерът Желязков: 24 май е най-хубавият и най-светъл български ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).