"Възраждане": Лобистки интереси пречат за регламентиране на дейностите по търговия и събиране на трюфели

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:45 / 15.12.2022
1233
Прокуратурата направи изявление, че е разбила организирана престъпна група, която е ощетявала хазната чрез фиктивна търговия с трюфели и групата е възстановявала незаконно ДДС на стойност над 12 милиона лева. Това казаха на брифинг в парламента от партия "Възраждане“, предаде репортер на Sofia24.bg.

"Връзката между това изявление и настоящата пресконференция е, че в 47-то Народно събрание ние бяхме внесли законопроект, който да урегулира добива, търговията и събирането на трюфели, както и износът. Закон, който изтеглихме няколко седмици по-късно заради отрицателните и негативни становища, най-вече от двете водещи министерства, които са Министерство на земеделието, храните и горите и Министерство на околната среда и водите. А в същото време Министерство на земеделието разработваше такъв закон, който никога не внесе. В същото време в навечерието на тежки геополитически, енергийни и други кризи, Законът беше силно иронизиран от някои от ваши колеги във връзка с това, че се изпълняват поръчки. Неодобрението беше основната причина да го оттеглим. Това, което трябва да се знае е, че ако законът беше допуснат, гласуван и приет, тази финансова измама щеше да бъде осветена още преди лятото на тази година, защото в закона лежат мерки, които ограничават износа на трюфелите“, допълниха от "Възраждане“.

От години лобистки интереси пречат за регламентиране на действията по търговия и събиране на трюфели и приемане на съответния закон, категорични са от "Възраждане“. "А субективни фактори от държавната администрация са безучастни към негативното развитие на процесите в този бранш“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Диана Русинова от АМ "Тракия": Ето това трябва да се вижда по наш...
Татяна Славкова: Проблемът при специалистите по здравни грижи е в...
Директорът на "Военна полиция": Категорично няма данни за злонаме...
Министър Даниел Митов: Целта на контролните действия на пътя е да...
Президентът Радев подписа указ за освобождаването на Крум Зарков
Милен Керемедчиев: С избора на Фридрих Мерц Европа си отдъхна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).