Вземаме пари за "Бърза помощ" от еврофондовете

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:47 / 10.10.2011
916
Спешната помощ у нас ще бъде финансирана със 75 млн. лева. Това заяви здравният министър Стефан Константинов. Днес той прие дарение от четири нови линейки. Още шест други спешни медицински автомобили ще бъдат предоставени от частна компания-дарител, като общата стойност на инвестицията е за 800 000 лева.

Попитан за източника, от който ще се вземат парите за "Бърза помощ", премиерът Бойко Борисов отговори, че еврофондовете са единствената възможност за допълнителни средства. "Където и да отидем, години наред нищо не е направено и всички предвиждат и искат големи пари. Единственото, откъдето можем допълнително да поемаме и то добре се справят колегите в момента, е парите от еврофондовете, за да компенсираме тези пари с вътрешния бюджет", допълни Борисов.

Източник: в. "Стандарт"


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Българската държавна делегация пристигна в Зографския манастир
Д-р Иван Мартинов: Предсърдното мъждене е една от най-честите при...
БСП: Време е да се присъединим към еврото
Патриарх Даниил: Всеки от нас има свещен дълг както пред бъдещите...
Европейската комисия лаконична за референдума за еврото
Голямо признание за начална учителка от Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).