За първи път: Кметството в Сеул светна в цветовете на българския трибагреник за Националния ни празник

Автор: Цвети Христова
Коментари (0)
18:36 / 03.03.2025
2216
За първи път в 35-годишната история на дипломатическите отношения между България и Република Корея, сградата на кметството Seoul City Hall беше осветена в цветовете на българското знаме, съобщиха от Посолството ни в Сеул във Facebook, видя Sofia24.bg

Публикуваме текста без редакторска намеса:

Драги българи, Честит празник! За първи път в 35-годишната история на дипломатическите отношения между Република България и Република Корея, днес – 3 март 2025 г. – по инициатива на Посолството на Република България в Сеул и с великодушната подкрепа на кметството на многомилионния столичен мегаполис, сградата на кметството Seoul City Hall бе осветена в цветовете на българското знаме.

Светлинното шоу продължи два часа, като за отбелязване на светлата българска дата към екипа на Посолство-Сеул и посланик Петър Крайчев се присъединиха множество българи и приятели на България.

Почетен гост на историческото за двустранните отношения между двете страни събитие бе почетният консул на Република България в Сеул г-н Ким Хи-йонг.

В допълнение, емблематичният за корейската столица футуристичен плаващ остров Some Gavit в Сеул, до моста Banpo на река Hangang, също изгря в цветовете на българския трибагреник.

Комплексът от плаващи острови Some Sevit придоби световна известност и поради заснемането му в касовата холивудска продукция Avengers: Age of Ultron, където бе представен като високотехнологичната лаборатория U-Gin Genetics Research Lab.

Светлинните ефекти и на двете локации продължиха от 19:00 до 21:00 ч. на 3 март 2025 г. и поставиха нова за Република Корея традиция по отбелязване на Националния празник на Република България – Трети март.

Виж коментарите (0)

Още по темата (54):
05.03.2025 Вицепрезидентът: Днес с лека ръка се пренаписва история и се подменят факти, разделяме се на фили и фоби
04.03.2025 Кметът на Вашингтон обяви 3 март за Национален ден на България
03.03.2025 Пламен Павлов: Не е вярно, че свободата ни е дадена даром - днес отбелязваме най-вече подвига на българските опълченци
03.03.2025 НДК светна в цветовете на българския трибагреник за Националния ни празник
03.03.2025 Румен Радев бе домакин на прием по повод Трети март
03.03.2025 Проф. Христо Матанов: Било е невъзможно сами да се освободим! Трябва империя с империя да се сблъска
Още новини от Национални новини:
Инцидент в АЕЦ "Козлодуй"! Има пострадал работник
НИМХ с прогноза до средата на юни
Прекратиха обществената поръчка за иконите 
Категорично: Токът и горивата няма да поскъпнат след приема на ев...
Лекар: Ако намажем кърлежа с олио, за да го извадим, рискуваме ак...
Денят на детето – празник на надеждата и усмивките. Ето и история...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).