Закопчаха двама глухонеми каналджии в Бургас

Автор: Иван Сотиров
Коментари (0)
15:29 / 03.12.2021
1231
По искане на Районна прокуратура-Бургас бе взета мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо М.В.-немски гражданин, роден в Туркменистан. Той е обвинен за това, че е подпомогнал 10 сирийски граждани да преминат през територията на страната.

По време на разследването е установено, че М.В., който има говорни и слухови увреждания, е превозвал сирийските граждани с товарен автомобил. Той е бил задържан на бул. "Тодор Александров“ в Бургас.

Определението на Районен съд-Бургас може да бъде обжалвано пред Окръжния съд в града.

За същото престъпно деяние към наказателна отговорност е привлечен и немския гражданин Б.К., който е участвал в извършването на престъплението, управлявайки автомобил пред превозното средство, в което са били превозвани сирийските граждани, давайки информация дали по пътя има полицейски служители. Б.К., който има слухови увреждания, е задържан за срок до 72 часа. Предстои спрямо него също да бъде внесено в съда искане за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража“.

Виж коментарите (0)

Още по темата (840):
10.03.2025 Анализатор: Може да се стигне до кървава война на религиозна основа в Сирия
22.01.2025 Франция издаде нова заповед за арест на Башар Асад
06.01.2025 Аналена Бербок "изчезна" от снимките с лидера на Сирия
02.01.2025 Башар Асад е бил отровен при опит за убийство в Москва?
23.12.2024 "Роза в пустинята" или "Първата дама на ада": Съпругата на Башар Асад е обвинена, че иска развод
11.12.2024 Вътрешният министър: Над 20 сирийски бежанци от лагерите в България искат да се върнат в Сирия
Още новини от Национални новини:
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
Медицинските специалисти в готовност на протестни действия заради...
Белобрадова за скандала в ЕП с Никола Минчев: Той няма никакви пр...
Желязков отива на аудиенция при папа Лъв XIV, ще се срещне и с Дж...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).