Затягат положението: Започват проверки на плажа

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:44 / 13.06.2022
1202
Комисия от Министерството на туризма започва проверки на плажните ивици от днес. Ще се проверява дали се изпълняват изискванията по договорите за концесия и наем. 52 плажни ивици по Южното Черноморие остават неохраняеми този сезон. За 11 от тях са в ход процедури за обезпечаването им с водни спасители.

Проверките на плажните ивици ще бъдат редовни и извънредни, както и по постъпили сигнали. Ще продължат до 30 септември, съобщава БНР.

Ще се следи има ли достатъчен брой спасители, как са обособени свободните зони, какви са санитарно-хигиенните условия.

След 2 години изисквания заради пандемията това лято отпада изискването за отстояние между чадърите. Ще се проверва дали наемателите и концесионерите са оставили 25 на сто от плажната ивица свободна от плажни съоръжения.

Виж коментарите (0)

Още по темата (859):
14.08.2023 "Който влезе, не излиза": По Южното Черноморие е страшно
08.08.2023 Хора вдигат ръце: Всичко е унищожено
10.07.2023 Чиста ли е морската вода?
08.07.2023 Не е за тръгване към Гърция, вижте какво става на "Маказа"
10.06.2023 Опашките на "Кулата" вече са около 6 километра
01.11.2022 Взе повече туристи предпочитат да почиват на къмпинг
Още новини от Национални новини:
Министър Караджов с мерки за пътническите влакове: Да има климати...
Две земетресения тази нощ в България
Пенсиите този месец ще закъснеят
Д-р Янчо Делчев: Цигарата е риск и за майчинството
От 1 юли определянето на цената на тока се променя – вижте как
Икономист: България е готова за членство в еврозоната от 2007 год...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).