Земеделският министър: Поскъпват маслото, млякото и сиренето

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (6)
12:47 / 27.09.2012
912
Освен колбасите у нас ще поскъпнат маслото, млякото и сиренето. Това прогнозира земеделският министър Мирослав Найденов днес. Причината за очаквания скок са по-високите цени на фуражите, обясни той.

Според Найденов цените няма да скочат много, защото потреблението е свито и хората не могат да си позволят скъпи стоки. От Асоциацията на месопреработвателите обаче преди ден прогнозираха, че колбасите ще се уеличат с около 15%. Причината е, че вносът на месото, което фирмите използват за производството им е поскъпнало с 30 %.

Хлябът обаче няма да поскъпва според Найденов. Причината за това е, че на американския пазар пшеницата е поевтиняла с 8-10% и вече е 319 долара за тон.

Източник: в. Стандарт


Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Градушка колкото орех е ударила няколко български села!
Калин Вельов напуска поста си на заместник-министър на културата
Какво се търси най-много в "Как се пише"?
Първи коментар на прокуратурата след безпрецедентната присъда на ...
Лекар предупреди: Болниците натрупват дългове за милиони!
Непълнолетен, осъден за убийство: Съветвам момчетата да не правят...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).