Жълт код в цялата страна за бурен вятър, интензивни валежи и риск от градушки

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:23 / 02.10.2022
1319
В деня на предсрочните парламентарни избори – 2 октомври, времето ще е ветровито и дъждовно. Обявен е жълт код в цялата страна за бурен вятър, интензивни валежи и риск от градушки. За Сливен кодът е оранжев, съобщиха  от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

В областите край река Дунав поривите на вятъра ще достигат 100 километра в час. Най-ветровито ще бъде в област Сливен, където е обявен Оранжев код. Там скоростта му се очертава да надхвърли 100 километра в час.

Валежи с гръмотевични бури отново ще има над североизточна, югоизточна и Южна България. До обед значителни ще са валежите над Североизточна, Източна и Югоизточна България.

През деня от запад валежите ще спират. Подобни са изгледите и следобед за източните райони.

Температурите ще се понижат – те ще са от 18-19 градуса по високите полета в Западна България, до 26° на югоизток. В София максималната ще е около 18°а, 25° - в Пловдив, и 24° във Варна.

Към 3 ч. сутринта най-значително е количеството на валежи във Враца: 23 литра на квадратен метър. В Оряхово – 21 литра на квадратен метър и 12 литра в Кнежа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Владислав Горанов: Неадекватно решение на президента! Мисля, че е...
Виктор Димчев: Президентът Румен Радев е национален предател!
Божидар Божанов: Президентът се опитва да направи саботаж на евро...
Ивелин Михайлов за референдума за еврото иницииран от президента:...
Доц. Татяна Буруджиева: Президентските избори, а не въвеждането н...
Слави Трифонов: Аз съм за това да приемем еврото, но от ИТН подкр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).