Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов откри официално българския национален щанд на международното изложение "Зелена седмица“ в Берлин, в което България участва за 35 път. През тази година най-голямото световно изложение в областта на земеделието и хранително-вкусовата промишленост се провежда в периода 16–25 януари и отбелязва своята 100-годишнина.
Българският щанд, организиран под егидата на Министерството на земеделието и храните, е с площ от 140 кв. м. В рамките на националното участие 15 български производители представят висококачествени млечни и месни продукти, вина и биологични вина, пчелен мед и пчелни продукти, биохрани, розово масло, етерични и студено пресовани масла, ароматни води, натурална козметика и други традиционни и иновативни продукти от българския агрохранителен сектор.
По време на официалното откриване на изложението българският щанд беше посетен от федералния министър на земеделието, прехраната и родината на Федерална република Германия г-н Алоис Райнер. Посещението бе част от официалната обиколка на изложението при неговото откриване и подчерта интереса към българското участие и представените продукти.
Сред официалните гости на българския щанд бяха още управляващият кмет на Берлин Кай Вегнер, европейският комисар по земеделие и храни Кристоф Хансен, президентът на Асоциацията на германските фермери Йоахим Руквид, д-р Кристиан фон Бьотихер, председател на Федералната асоциация на германската хранително-вкусова промишленост и д-р Марио Тобиас, изпълнителен директор на Панаир Берлин.
Министър Георги Тахов подчерта, че участието на България в юбилейното 100-о издание на "Зелена седмица“ е важна възможност за утвърждаване на страната ни като надежден партньор и доставчик на качествени и конкурентоспособни агрохранителни продукти, както и за разширяване на търговско-икономическите отношения с Германия и останалите международни партньори, съобщи министерството.
"Зелена седмица“ ежегодно привлича стотици хиляди посетители и изложители от десетки държави. В рамките на изложението през тази година се провежда и Глобалният форум за храни и земеделие, включващ Среща на върха на земеделските министри с участието на делегати от над 70 държави.
15 родни производители представят България на "Зелената седмица" в Берлин, министър Тахов откри щанда
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |
Д-р Юлияна Томова за китайската Нова година: Възрастните даряват ...
20:23 / 10.02.2026
Рожденият ден на Христо Стоичков - празник за чудо и приказ
16:26 / 10.02.2026
50% от младите у нас вече разчитат предимно на изкуствения интеле...
15:55 / 10.02.2026
Синът на Краси Куртев: Песента "Завинаги" е разговор чрез музика ...
13:33 / 10.02.2026
Почина Георги Лебамов
10:26 / 10.02.2026
Телевизиите се разбраха за зрителите, "Капките" далече от "Ергенъ...
10:30 / 10.02.2026
Актуални теми
Зареждане ...

11:17 / 16.01.2026
1751



Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.