"Преди две години коментирахме тази възможност, но тогава ситуацията беше друга. В момента с бюджета на Варна гледат да закърпят най-важните дупки и проблеми", коментира Христов. Той уточни, че всъщност е добре средства да бъдат отделени за другите зоопаркове в страната, някои от които са в тежко състояние и по-скоро наподобяват затвор за животните, отколкото зоологическа градина. Той уточни, че зоопарковете в България са около 10-12, но не всички функционират. Именно заради това и управата на варненския атракцион все още се колебае къде ще бъдат дадени двете мечета, които се родиха в началото на годината. Тодор Христов подчерта, че има идея те да бъдат дадени в Белица. "Има много желаещи да ги вземат, но въпроса е дали имат условия да ги гледат", коментира директорът на градината. Все пак мечетата ще бъдат отделени най-рано след 5-6 месеца, когато станат самостоятелни допълни специалистът.
По отношение посещаемостта в другия известен варненски атракцион Аквариума, стана ясно, че тази година не е толкова добра, колкото през миналата. От там заявиха, че има спад на посещенията, но за сега е рано да се каже дали тази тенденция ще се запази до края на годината или ще има изравняване с миналогодишните стойности.
В музеите във Варна се наблюдава посещаемост характерна и за миналата година. Първенец по посетители и това лято е Аладжа манастир, който има заработени над 100 000 лева приходи до този момент. По думи на доц. Валентин Плетньов директор на Регионалния исторически музей в морския град, много посетители са били привлечени от светилното шоу, което стартира тази година. Повечето от посетителите в манастира са чужденци, коментират от там.
Източник: Агенция "Фокус"