Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Деца ще рисуват своя играчка за Световния ден на водата
Автор: Цвети Тончева 11:01 / 21.03.2025Коментари (0)1047
©
В петък, на 21 март, организираме Образователна работилница за деца по случай Световният ден на водата, 22 март. Това каза в интервю за предаването "Цветовете на Пловдив" по Радио "Фокус" Светлозара Казанджиева, от Регионален природонаучен музей - Пловдив. Образователната работилница е насочена към деца на всякакви възрасти.

"За момента имаме интерес от по-малките, около 6-7-годишни. Работилницата ще бъде в петък от 13.00 часа до 15.00 часа, като работилницата ще бъде проведена от професионален художник, който е с голям интерес към опазването на природата. Ще запознае децата със значимостта на водата, не само като ресурс за нас хората, но и като много важно местообитание за много видове животни, като основа за живота на Земята изобщо. Както знаем, наличието на вода е и основната причина на нашата планета да бъде населена с живот.

Така че децата ще научат освен интересни факти, ще имат и възможност да си нарисуват своя любима играчка динозавър, и то с акварел, точно за да се демонстрира как водата разтваря тези багри и колко красиви картини могат да се получат с помощта на водата и ако владеем и умеем да подчиняваме нейната стихия", посочи Казанджиева.

По принцип събитието се организира с благотворителна цел, така че няма обявена такса за участие, трябва само да се плати билет за входа на музея и съответно всеки по своя преценка да се включи в благотворителната инициатива.  Работилницата е с предварително записване, за да можем да се подготвим, като за момента първата група е почти запълнена.

Ако има много силен интерес има възможност да се отвори и втора група след 15.00 часа, информира Казанджиева.

Ръководителят на работилницата се казва Елисавета Илиева.

"Тя има изключително богат опит в работата с деца, в организирането на точно такъв тип работилници. Тя проведе при нас още една подобна работилница за баба Марта в началото на месеца, която беше изключително интересна отново за децата, изработваха мартенички, рисуваха лалета и други пролетни цветя. Така че ръководителят е изключително квалифициран и с много желание да работи с децата", поясниха от Регионалния природонаучен музей.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
ТИР уби 12-годишно момиче край Плевен
24 май: Ден на славянската писменост и култура
Реформи в БДЖ
Художествена гимнастика - състезания и подготовка
Милиони без електричество в Испания и Португалия
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: