Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Едно място недалеч от Варна, което привлича туристи във всеки един сезон
Автор: Екип Varna24.bg 16:28 / 09.05.2025Коментари (0)1300
Крепостта Калиакра, сгушена върху тесен скалист нос, който се врязва на около 2 километра в Черно море, е едно от най-впечатляващите места по българското северно Черноморие. През летния сезон там гъмжи от туристи, фотоапарати и шумни разговори. Но истинската ѝ магия се разкрива извън туристическия пик – през пролетта, в късната есен и зимата.

Защо си заслужава да посетите Калиакра извън сезона?

Тишина и самота: В периода от октомври до април мястото е почти безлюдно. Това ти позволява да се насладиш на драматичната гледка над морето, докато чуваш само вятъра и вълните.

Спиращи дъха залези: Без светлинно замърсяване и тълпи, залезът над Калиакра е особено мистичен. Червените скали буквално се сливат с небето.

История: Тук ще почувстваш духа на някогашната тракийска, римска и българска крепост по-силно, когато мястото е спокойно. Легендата за 40-те девойки, които скочили в морето, за да не попаднат в плен, сякаш се носи във въздуха.

Наблюдение на птици и делфини: През пролетта и есента районът е част от миграционния път "Виа Понтика“. А в по-тихите зимни дни често могат да се видят делфини близо до брега.

Полезна информация за желаещите да посетят крепостта:

Калиакра се намира на около 12 км от Каварна и 80 км от Варна. Достъпът с автомобил е лесен, но извън сезона няма редовен обществен транспорт.

Крепостта работи целогодишно, но през зимата може да има ограничено работно време (обикновено до 17:00 ч.).

Входът извън сезона остава символичен – около 3-4 лв.

Любителите на фотографията могат да направят невероятни снимки.

Зимната светлина и голите скали създават уникални условия за черно-бяла или драматична пейзажна фотография. През март цъфтят първите диви цветя, а контрастът с морето е великолепен, пише Дарик.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Кабинетът "Желязков"
Национална баскетболна лига сезон 2024/2025
Първа лига, сезон 2024/2025
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: