Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Ето кое е най-търсеното умение при интервю за работа
Автор: Екип Varna24.bg 11:01 / 19.03.2023Коментари (0)575
©
Бившият вицепрезидент на Google, Клер Хюз Джонсън, разкри най-добрите умения, които е търсила, докато интервюира кандидати. Клеър Хюз Джонсън работи в Google в продължение на десет години.

Въпреки че опитът и другите умения са важни, те могат да бъдат придобити с течение на времето. В статия, написана за CNBC, Джонсън заявява, че самосъзнанието е ключовото умение, което специалистите по подбор на персонал търсят, докато интервюират кандидат за работа.

През десетте години в Google тя проверява нивото на самосъзнание, което кандидатите притежават по време на интервюта за работа. Въпреки това, самосъзнанието, отбеляза Джонсън, е рядка черта. По-нататък тя добавя, че според изследването 95 % от хората вярват, че са самоосъзнати, но само 10 до 15 %  действително имат тази черта в себе си, информира businessnovinite.bg.

За това как се проверяват кандидатите за самосъзнание

Освен това Джонсън пише, че проверява за самосъзнание, като слуша за употребата на "аз“ и "ние“ по време на интервюта.

Прекомерната употреба на "аз“ може да предполага липса на смирение или лоши умения за работа в екип, докато прекомерната употреба на "ние“ може да не показва ясно ролята, която кандидатът играе в дадена ситуация.

Тя казва, че трябва да има баланс между използването на тези думи и дава пример за идеален отговор. Тя пише: "Обикновено научавам нещо разкриващо, когато попитам за тяхната конкретна роля. Положителен отговор би бил: Това беше моя идея, но заслугата е на целия екип.“

В статията за изданието Джонсън добавя още, че самосъзнанието води до по-голяма мотивация за учене и честност за личните слабости. Хората, които са самоосъзнати, също са по-склонни да изградят по-добри взаимоотношения със своите колеги и мениджъри, казва Джонсън.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
Бюджет 2024
Близки издирват Димитър Малинов
Кабинетът "Денков - Габриел"
Почина актьорът Матю Пери
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0888 53 26 24
novini@varna24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Varna24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Varna24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: