Кокошка за домашен любимец - защо не?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
08:31 / 06.10.2024
2040
Нова тенденция бързо навлиза у нас. Хората започват да отглеждат като домашни любимци все по-странни животни. Ако живеете в апартамент, много лесно и комфортно можете да отглеждате поне една кокошка. Тя може да бъде верен приятел на вашите деца. Птицата живее между 7 и 10 години и със сигурност няма да ви се налага да изхвърляте остатъци от плодове и зеленчуци.

Иван Кръстев е модерен вече 60 години, защото от дете най-голямата му любов са кокошките. Той отглежда 80. Казва, че животните му са щастливи и той не може без тях. Днес в двора си отглежда над 80 кокошки от 8 различни породи. Всичко започва от двора на баба му Ванка във Видинско. "Тя имаше най-хубавите кокошки в селото. Едни качулати, брадати и който му легне квачка в селото, идваха при нея за яйца", споделя Иван пред NOVA.

Според него новата мода да имаш кокошка като домашен любимец започнала по време на COVID пандемията. Потвърждава го и Джулиана Гани, която разказва, че детето й е влюбено в кокошките. Играело си с тях при всяка възможност, а семейството обмисля дали да не си вземе пернат приятел у дома.

При отглеждането на кокошките обаче има и някои особености, с които трябва да се съобразим. Например - ранното ставане. Някои започват да пеят около 3 часа през нощта. Кокошките са много общителни и приятелски настроени към стопаните си. Бързо свикват с човека и много се привързват. Не се страхуват и дори обичат да се гушкат. Според Иван кокошката трябва да бъде третирана като всеки друг домашен любимец - наравно с кучето, котката или папагала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Напрежението в "Ергенът" расте, три участнички си тръгнаха преди ...
Новините на Нова започнаха с гаф
Защо косата се омазнява бързо? Има ли връзка с организма?
В утрешния почивен ден – измий се с роса за благополучие и сложи ...
Ако нямаме градина в двора и балконът се превръща в такава – прол...
3 напитки, с които да заменим кафето 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).