Празничен органов концерт ще се проведе във ФКЦ

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:40 / 11.05.2015
1511
Екипът на "Фестивален и конгресен център - Варна" кани варненци на празничен органов концерт на Боян Бъчваров на 25 май от 19:00 ч., в Зала 1 на ФКЦ Варна - за 4.20 лв., вместо за 8лв.

В програмата: немска органова музика - Й. С. Бах, Й. К. Керл, Г. Муфат, Ф. Менделсон, Й. Райнбергер.

Боян Бъчваров е носител на много международни награди в престижни световно известни конкурси в България, Италия, Испания и Португалия.

Завършил е Московската държавна консерватория в класа на проф. Михаил Воскресенски, като преди това учи пиано в СМУ "Д. Христов" - Варна, в класа на Мария Гинева.

Още като ученик участва в концертния живот на Варна. Изнасял е концерти в Берлин и други градове на Германия, а също и в Япония. През 1992 г. записва на клавесин V Бранденбургски концерт на Й. С. Бах, заедно с Бранденбургския камерен оркестър - Германия. От 2005г свири на орган и изнася органови концерти - както самостоятелни, така и съвместно с Варненската филхармония и оркестъра на Класик ФМ Радио.


Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Това летище се смята за най-страшното в света - ето защо
Венера влиза в Овен, ето какво да очакваме 
Кръстиха астероид "Матиганис" – древното име на Шумен
Ето какво издава използването на емотикони за личността ни
Русита Боева: Имам лична емоционална натовареност с песента "Забл...
Отбелязваме Международния ден на труда


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).