Професионалист каза кои са топ 3 коктейлите за 2024-та, вижте по какво си приличат

Автор: Илиана Пенова
Коментари (0)
21:00 / 26.12.2024
2134
На края на 2024-та е нормално да се запитаме кои са най-обичаните неща тази година. Коктейлите са все по-предпочитаните алкохолни напитки. Отговорът на въпроса кой от тях е най-обичания праз 2024-та, пред разкри пред "Фокус" - Светослав Чочев, разработчик на напитки, Diageo Brand Ambassador и финалист за наградата “Най-добър миксолог" за 2024 г.

"Те са много не е само един. Реално погледнато, това което се получава в последните години е, че много повече навлиза хората да търсят коктейли с възможно по-малко съставки", казва Светосвав.

"Има едно завръщане към по-семпли коктейли с от 3 до 5 съставки, като за 2024 година се наблюдава една тенденция хората да консумират “Маргарита" доста и вариациите й, но най-вече предимно класиката", обясни той. 

"“Мохито", който не е много зимен коктейл, повече е за лятото, но все пак има доста голям растеж и при него. И има някакво завръщане на класиката “Космополитън", които през 90-те години, ранната 2000 г. бяха по-популярни, но и сега също има така едно завръщане към тази класика. Така че може би, ако трябва да избера три - “Маргарита", “Мохито", “Космополитън"", категоричен е Светослав Чочев.

Виж коментарите (0)

Още по темата (338):
28.01.2025 До Свети Валентин демонтират това във Варна
08.01.2025 Полицията с анализ на резултатите от мерките за сигурност, предприети около почивните дни
07.01.2025 Беше любимо за стотици варненци, а днес го премахват
07.01.2025 Как бързо да отслабнем след празниците
05.01.2025 Руско Петков за загиналите птици в Копривщица: Претърпели са колапс на сърцата и много сериозни мозъчни кръвоизливи
05.01.2025 Фестивалът "Кукерски игри в Пиринско" изпълни Благоевград с енергия и
традиции
Още новини от Любопитни новини:
Това летище се смята за най-страшното в света - ето защо
Венера влиза в Овен, ето какво да очакваме 
Кръстиха астероид "Матиганис" – древното име на Шумен
Ето какво издава използването на емотикони за личността ни
Русита Боева: Имам лична емоционална натовареност с песента "Забл...
Отбелязваме Международния ден на труда


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).