Тропическа буря връхлетя Филипините, най-малко 14 души загинаха при наводнения

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:23 / 02.09.2024
1996
Буря предизвика свлачища и проливни дъждове, които наводниха много северни райони на Филипините през нощта на неделя срещу понеделник (1 срещу 2 септември), като причиниха смъртта на най-малко 14 души и принудиха властите да преустановят учебните занятия и работата на правителството в гъсто населения регион на столицата, предава CTV News.

Тропическата буря "Яги" връхлетя град Касигуран в североизточната провинция Аурора в понеделник следобед и набра сила с постоянни ветрове със скорост 85 км/ч и пориви от 105 км/ч, според метеорологичната служба.

Бурята, наричана на местно ниво "Ентенг", набра скорост и се придвижва на северозапад със скорост 20 км/ч към най-северните провинции на страната. Прогнозите са, че през следващите два дни бурята ще продължи да се усилва и вероятно ще се превърне в тайфун, преди да се оттегли към Южен Китай, съобщиха от метеорологичната служба.

Най-малко 14 души са загинали, най-вече в резултат на свлачища и удавяния, съобщиха официални лица.

В понеделник в провинция Ризал, западно от столицата, свлачище е засегнало две малки къщички на склона на хълм в град Антиполо и е убило най-малко трима души, включително бременна жена. Четирима други жители на селото са се удавили в набъбнали потоци, съобщи по телефона за Associated Press отговорникът за борба с бедствията в Антиполо Енрилито Бернардо.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1014):
01.05.2025 Земетресение в съседна държава
30.04.2025 Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Нова Гвинея
30.04.2025 Израел обяви извънредно положение: Пожари близо до Йерусалим, пътищата са блокирани, наложена е евакуация
30.04.2025 Експерти алармират: Изригването на мега вулкан в САЩ може да предизвика хаос в пътуванията по света
30.04.2025 Земетресение от 4.4 по Рихтер разтърси и Крит
29.04.2025 Серия от земетресения с магнитуд до 6,8 по Рихтер удари до Нова Зеландия
Още новини от Любопитни новини:
Това летище се смята за най-страшното в света - ето защо
Венера влиза в Овен, ето какво да очакваме 
Кръстиха астероид "Матиганис" – древното име на Шумен
Ето какво издава използването на емотикони за личността ни
Русита Боева: Имам лична емоционална натовареност с песента "Забл...
Отбелязваме Международния ден на труда


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).