Ваксината на "Модерна" създава повече антитела от тази на "Пфайзер"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:22 / 31.08.2021
2731
Проучване, сравняващо индивидуалните имунни отговори към две от водещите ваксини срещу Covid-19, показва, че ваксината на Moderna създава повече от два пъти повече антителата от тази, разработена от Pfizer и BioNTech, съобщава агенция MarketWatch.

Проучването, включващо 2499 белгийски здравни работници, които са били ваксинирани с две дози от ваксината на двете компании, е публикувано на 30-и август в Journal of the American Medical Association.

Изследването показа, че предишно инфектирани с Covid-19 участници са имали по-високи нива на антитела от тези, които не са били заразени, като след имунизиране с една от двете ваксини, ваксината на Moderna е била с по-добри показатели и за двете групи. За тези от здравните работници без предишни инфекции нивата на антитела са 2881 единици на милилитър сред ваксиниране с Moderna и 1108 за тези, на които има е била поставена ваксината на Pfizer/BioNTech.

Проучването предлага няколко причини за разликите в нивата на антителата при поставянето на двата вида ваксини, включително по-дълъг интервал в Белгия между имунизирането с ваксината на Moderna - 4 седмици - в сравнение с 3 седмици между първата и втората доза на ваксината на Pfizer. Изследователите също така казват, че ваксината на Moderna има по-висока концентрация на ключовата активна съставка, използвана и в двете ваксини.

Нивата на антитела също така са в негативна корелация с възрастта сред преди това неинфектирани с коронавирус участници, като най-високите нива на антитела са били открити сред тези на възраст под 35 години, показва още проучването.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15126):
21.05.2025 Бившият здравен министър Асена Сербезова осъди прокуратурата за 50 000 лева
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
Още новини от Любопитни новини:
Медиумът, предсказал пандемията от COVID-19 и смъртта на кралица ...
Търсят заместник на Башар Рахал за новия сезон на "Биг Брадър"
Яжте сладолед и шоколад без угризения, за да отслабнете по-бързо
Победителят в "Хелс китчън" е лежал в затвора и не го крие
Токсиколог: Само няколко семена от това растение могат да предизв...
Мухъл съсипа ремонта на Николета Лозанова


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).