Желяза Петрова от Голица навърши 100 години

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:18 / 25.05.2009
1193
Желяза Петрова Митова от с. Голица, община Долни чифлик навърши днес 100 години. Вековният й юбилей бе отпразнуван в къщата й. Кметът на общината Борислав Натов я зарадва с цветен телевизор, и букет цветя. Кметът на селото - Добрин Златев я дари с цветя и икона на Св. Богородица. Близо 80 души - приятели, роднини и съселяни се събраха в дома на Желяза Петрова. Две деца от местното училище я поздравиха със стихотворения.

Тя е родила три деца, които са я зарадвали с 6 внуци, 8 правнуци и 2 пра-правнуци. Желяза Петрова си пожела си здраве и радост, и повече хора да доживеят нейните години. От 24 лета е вдовица.

Това е вторият жител на община Долни чифлик, който чукна 100 лазарника. Другата жена е на 104 години и живее в село Бърдарево.


Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Тя се завърна!
Никога не яжте банани на гладно!
Ново уникално откритие в Хераклея Синтика
Мъжете вредят повече на климата, отколкото жените
Най-възрастният практикуващ хирург в България с престижна награда...
Доналд Тръмп стана дядо 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).