Звезди на рока идват край морето за Kavarna Rock 2012

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (5)
12:34 / 30.05.2012
6245
Между 13 и 15 юли Каварна отново ще бъде столицата на тежката музика у нас и ще срещне звезди и фенове на рока и метъла на традиционния фестивал Kavarna Rock 2012. Тази година програмата ще обърне поглед към класиката в жанровете и хедлайнери ще бъдат емблематични банди, любими на поколения вече няколко десетилетия.

В първия ден на Kavarna Rock хедлайнер ще бъдат DIO Disciples - супергрупа, сформирана в чест на творчеството на един от най-великите вокали - Ronnie James Dio.
Освен тях на сцената ще видим легендата на съвременния рок - басистът, вокалист и композитор Глен Хюз (Glen Hughes), чието име се свързва с емблеми в китарната музика, като Trapeze, Deep Purple, Gary Moore, Black Sabbath и др. Третият хедлайнер в първата вечер на фестивала ще бъде Michael Schenker - име, което вдъхновява редица ценители на първокласния хард рок звук вечер повече от 3 десетилетия.

Втората вечер на фестивала - 14 юли - ще посрещне иконите на крисчън глем метъла от Калифорния Stryper, ветераните на американския хеви метъл Dokken и звездната хард рок формация Big Noize които ще свирят у нас със специалното участие на канадския вокал Sebastian Bach (Skid Row, The Last Hard Men).

Третата вечер на Kavarna Rock 2012 е посветена на екстремния звук и публиката ще бъде отнесена от зрелищни спектакли, тежки рифове, мощни вокали и безкомпромисен ритъм. В неделя на сцената ще излезе движещата сила в съвременния powed метъл Kamelot, смазващо мощната метъл симфония на италианците Rhapsody of Fire и кървавото пиршество в шокиращия спектакъл на Lizzy Borden. Разбира се, на фестивала ще участват и български групи, чиито имена тепърва ще бъдат обявени!

Организаторите на Kavarna Rock тепърва ще обявяват любопитни подробности около тазгодишното издание, което е едновременно завръщане към първоначалния дух на фестивала и еволюция в посока все по-качествено преживяване за верните му фенове.

Ако трябва да определим Kavarna Rock 2012 с две думи, то те са "просто епичен".

Билетите за фестивала влизат в продажба от днес в мрежата на Eventim.


Виж коментарите (5)

Още по темата (2):
26.06.2012 Kamelot идват в Каварна с нов вокалист
14.06.2012 Топ групите в българския рок и метъл ще свирят на Kavarna Rock 2012
Още новини от Любопитни новини:
10 ефективни начина за отслабване по време на менопаузата
Румънци възпяха баба Ванга
Светлана проговори за новия си мъж: Започна съвсем неочаквано!
Космически хонорар връща Зуека на родната сцена?
Google пусна нова екстра за смартфоните
Мария се разведе преди два месеца, а днес вече е в обятията на но...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).