Арестуваха двама българи за диво къмпингуване в Халкидики

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
14:04 / 03.08.2017
1874
Полицията в Халкидики арестува и глоби 12 души, които въпреки забраната, са поставили палатките си извън местата за къмпинг. Сред задържаните са и двама българи. В случаите, когато до палатките са намерени и отпадъци, глобата се увеличава, предупреждават властите.

Полицейските патрули дежурят денонощно, като целта им е да гарантират сигурност на туристите. Всички къмпинги са с охрана и затова наредбата за забрана на свободно поставяне на палатки се прилага в цялата строгост на закона.

Мерките не се налагат само срещу чужденци. Глоби плащат и гърците, които се опитват да пренебрегнат забраната.

От началото на туристическия сезон най-много са глобените италиански туристи, които от години са любители на свободния къмпинг. Властите поставиха табели на няколко езика за действащата забрана.

Източник: БНР


Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Български знамена приветстваха папа Лъв XIV във Ватикана
Робърт Франсис Превост е избран за нов папа
Habemus Papam: Бял дим се издигна от комина на Сикстинската капел...
Докато целият свят чака бял дим, над Ватикана се появи розов пуше...
Черен дим във Ватикана, папата не е избран
Extra omnes: Започна същинското гласуване за глава на Римокатолич...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).