Бил Гейтс с нова прогноза за пандемията

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (44)
12:00 / 14.12.2020
2266
Бил Гейтс предупреди, че следващите 5-6 месеца може да бъдат най-тежките от началото на пандемията. Това изказване е на фона на рекордно високите смъртни случаи и хоспитализации на пациенти с коронавирус в САЩ.

"Мислех си, че САЩ се справи по-добре с овладяването на пандемията. "За съжаление, следващите 5-6 месеца може да са най-лошото от пандемията. Прогнозата на IHME (Институт за здравни показатели и оценки) показва над 200 000 смъртни случая. Ако следваме правилата, по отношение на носенето на маски и на спазване на дистанция, бихме могли да избегнем голям процент от тези смъртни случаи “, каза Гейтс, съпредседателят на фондация" Бил и Мелинда Гейтс" пред CNN."

"През 2015 г. направих прогноза за задаваща се пандемия. Е, случи се. Тогава даже мислех, че броят на смъртните случаи може да е по-висок. Не се сбъдна. Това, което ме изненада е икономическото въздействие, което причини тази пандемия. То е много по-голямо от прогнозата ми отпреди пет години", каза той.

Гейтс каза, че неговата фондация е финансирала голяма част от изследванията за ваксините.

"Ние сме много пъргави. Партньор сме на CEPI (Коалицията за иновации за готовност за епидемия), което е второто по големина финансиране след правителството на САЩ," допълва той.

"Така че в диагностиката, терапията и ваксините, знаем как парчетата трябва да се обединят по съответния начин. Нашият опит в областта на инфекциозните болести се прилага към целия свят. Не само за богатите и развити държави, но и за по-бедните", добавя той.

 

"Ще приема ваксината публично, ако трябва. По подобие на Бил Клинтън, Джордж Буш и Барак Обама. Смятам, че това ще е добър пример за всички хора." 

"Разбира се, носенето на маски е полезно. Те не са скъпи. Баровете и ресторантите трябва да бъдат  затворени, докато навлизаме в новата вълна. С училища наистина е сложно. Там заразата чрез децата се пренася по-различен начин.“, завършва Гейтс.


Виж коментарите (44)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).